Estiko-Plastar pälvis „Aasta energiategu 2019“ tiitli

Estiko Gruppi kuuluv Estiko-Plastar võttis 28. septembril Rakveres toimunud energiamessil vastu „Aasta energiategu 2019“ tiitli, mida annab igal aastal välja Tartu regiooni energiaagentuur.

„Estiko on astunud suurte sammudega keskkonnasäästlikuma tootmise poole ning meil on hea meel, et seda on märgatud,“ sõnas Estiko nõukogu esimees Neinar Seli auhinda vastu võttes.

Möödunud aastal tööd alustanud Estiko Energia päikeseelektrijaamad katsid Estiko-Plastari viimase viie kuu elektrienergia vajadusest lausa 16%.                                                      

Estiko-Plastari juhataja Eveli Opmann lisas, et rohelise energia kasutamine on olnud ettevõtte üks eesmärke ning 16% on väga hea tulemus. „Päikeseenergia kasutuselevõtt on oluline samm edasi keskkonnasõbralikuma tootmise poole. Juba tehtud investeeringute abil põletame trükiprotsessist eralduvad gaasid ning taaskasutame 95% oma tootmisjääkidest,“ rääkis Opmann. Estiko-Plastari tootmis- ja laohoonete katustele rajatud kaks päikeseelektrijaama koosnevad rohkem kui 3100-st päikesepaneelist, mille võimsus on kokku ligi 900 kW. Kui üldjuhul kasutatakse kogu toodetav elekter ära tehases, siis päikesepaistelistel päevadel on osa elektrist suunatud ka Eesti Energia võrku.

Kokku on Estiko Energial tänaseks rajatud üle Eesti 11 päikeseelektrijaama, mille koguvõimsus on 2,2 megavatti. Sel sügisel alustatakse Raadil Baltimaade suurima päikesepargi rajamist.        Tartu regiooni energiaagentuuri missiooniks on edendada säästvat energeetikat ja energiajuhtimist Lõuna-Eesti piirkonnas. Igal sügisel pärjatakse energiavaldkonnas tegutsevate erialaliitude ja organisatsioonide arvates suuremat tunnustust ja austust väärivad teod tiitliga „Aasta energiategu“.

Möödunud aastal pälvis Tartu regiooni energiaagentuuri auhinna Eesti Maaülikooli taastuvenergiakeskus.