Jätkusuutliku tuleviku heaks: keskkonnasõbralikud pakendilahendused Teie toodetele

Meil on suur rõõm teatada, et Estiko-Plastar on saanud pärjatud uue ISCC sertifikaadiga, võimaldades tarnida mitmesuguseid materjale täielikult taastuvatest ressurssidest. See on suur samm ringmajanduse suunas ning kooskõlas ka Euroopa Jäätmedirektiivide eesmärkidega. Lisaks võimaldab uus sertifikaat tarnida ka keemiliselt ümbertöödeldud plastjäätmetest toodetud pakendeid. Võrreldes praeguste struktuuridega ei mõjuta uued materjalid kuidagi kile kvaliteeti ning pakendiliini käitumist – tegu on täiesti omanäolise ning uudse lahendusega pakendite turul.

ISCC toimimise põhimõte töötab sarnaselt elektrivõrgust nn rohelise energia ostmisele. Energia kogutakse kokku ühest võrgust. Lõpptarbija määratleb ise, kui palju rohelist energiat ta kasutada soovib ning seejärel arvutatakse nõudlus vastavalt ressurssidele tagasi. ISCC materjalide puhul saate Te ise kindlaks määrata, kui palju taastuvaid materjale peaks Teie pakend sisaldama. Seejärel arvestab sertifitseerimissüsteem meie tarnitud taastuvate materjalide kogukaalu ning võrdleb seda sisseostetud materjalide kogusega. Võrdlus toimub kogu tootmisprotsessi vältel – seega on materjali liikumine terve tarneahela jooksul selge ja hästi jälgitav. ISCC sertifikaati annab välja International Sustainability and Carbon Certification. Kogu tarneahelat auditeeritakse üks kord aastas.

Estiko-Plastar on ainus meetodi kasutaja Baltikumis ning üks vähestest kogu Skandinaavias, kes on pakendilahenduste tootjana pärjatud ISCC sertifikaadiga. ISCC sertifitseeritud materjalidest pakendite tootmisel on meie partneriteks globaalsed materjalitarnijad nagu Sabic, Total ja Dow Chemicals. Kõikidele ISCC materjalidele on võimalik peale trükkida ka vastav logo.