Estiko Grupi personalijuhi Ireen Saealle sõnul on Plastar kahe aasta jooksul viinud ellu terve rea tegevusi, et olla tööandjana senisest veelgi töötaja- ja peresõbralikum. „Kui me 2018. aasta keskel selle programmiga liitusime, pidime kirjutama üsna põhjaliku motivatsioonikirja ning põhjendama, miks me märgist soovime. Samuti pidime koostama algse tegevuskava meetmetest, mida hakkasime ellu viima,“ meenutas Saealle.
Estiko-Plastari jaoks oli programmiga liitumine võimalus näidata töötajatele, et tööandjana hoolitakse oma töötajatest ning ühtlasi tõsta ettevõtte atraktiivsust tööturul. „See on nagu kvaliteedimärk, et oled tööotsija jaoks usaldusväärne tööandja ja et teda ootab ees töökeskkond, mis on töötajasõbralik. Ettevõtte jaoks on see ka suurepärane võimalus teha enesekontrolli ja vaadata, kas need asjad, mis võiksid olla töötajatele olulised, on ikka tehtud piisavalt hästi,“ selgitas Saealle.
Estiko-Plastari juhataja Meelis Jürgens lisas, et peresõbraliku tööandja kuldmärgis tähendab ühtlasi ka suurt vastutust ning vajadust panustada sellisesse lähenemisviisi järjepidevalt. „Oleme alles selle tee alguses,“ tõdes Jürgens.
Peresõbraliku tööandja märgise programmi on ellu kutsunud Sotsiaalministeerium koostöös Civitta Eesti AS-iga. 2017. aastast välja antavat märgist saavad taotleda nii tööandjad era- ja avalikus sektoris kui ka kodanikuühendused.
Tutvu lähemalt meie väärtuste ning teiste tunnustustega siin.