Artiklid
7. jaanuar 2021
Jätkusuutlikkus
Pakendid snäkkidele ja maiustustele
Pakendid toiduainetööstustele

Estiko aitab Rhumveld Baltic toodete jalajälge nulli viia

Estiko aitab Rhumveld Baltic toodete jalajälge nulli viia

Jätkusuutlike lahenduste kasvav populaarsus ning tarbijate soov nendesse üha enam panustada viib ka paljud toiduainetööstuse ettevõtted otsima uusi lahendusi nii nende toodete kui pakendite jaoks. Estiko-Plastar saab pakendajana olla Teile selles osas kindlaks partneriks – nii on näiteks meie klient Rhumveld Baltic toonud Eesti turule uue tootesarja Kommi Asemel Öko, mis pakub mahedaid pähkleid ning puuvilju tänu meile nüüd ka oluliselt keskkonnasõbralikuma pakendiga.

Rhumveld Baltic OÜ tegeleb pähklite, seemnete, kuivatatud puuviljade ja kakaotoodete müügiga, pidades oluliseks toodete kõrget kvaliteeti ning partnerlust sarnaseid põhimõtteid omavate ettevõtetega. Eesti turule on suunatud bränd Kommi Asemel, ekspordis pakutatakse aga private label pakendust nii Skandinaavia kui Balti riikide klientidele.

Otsingud jätkusuutlikke lahenduste leidmiseks

Oma toodete keskkonnajälje vähendamiseks alustas Rhumveld Baltic otsinguid jätkusuutlikumate pakenditarnijate leidmiseks. Tihedas koostöös Estiko-Plastariga leiti lahendus biotoorainel põhineva „I’m Green“ kile näol, mis aitab asendada materjali taastuva alternatiivi vastu ning vähendada pakendi jalajälge lausa ~110% võrra.

Rhumveld Baltic ja Estiko koostööna sündinud uued keskkonnasõbralikumad pakendid
Rhumveld Baltic ja Estiko koostööna sündinud uued keskkonnasõbralikumad pakendid

Biotoorainel põhinevate materjalide puhul kasutatakse kile tootmiseks peamiselt suhkruroost etanooli tootmisel järele jäänud materjale. Green PE seob suhkruroo kasvamise ajal atmosfäärist CO2-te, muutes seeläbi ka pakendi jalajälje negatiivseks. Oma taimsest päritolust hoolimata on kile sarnaste omadustega tavalisele kilele, võimaldades kombineerida ka erinevaid barjääromadusi ning trükiefekte pakendi atraktiivsemaks muutmiseks. Kuna Skandinaavia ning ka kogu maailm on liikumas järjest vastutustundlikumate lahenduste poole, on ka nõudlus selliste pakendite järele turul kasvamas.

Evelin Pani, Rhumveld Balticu ekspordi kliendihalduri sõnul oli nende jaoks lisaks jätkusuutlikkusele oluline ka pakendi välimus, hind, sobivus masinatega ning ladus koostöö pakendit pakkuva ettevõttega. „Töötava keskkonnasõbralikuma lahenduseni oleme jõudnud eelkõige tänu heale koostööle Estiko-Plastariga. Nad tunnevad hästi meie masinaid ja võimalusi ning annavad alati tagasisidet ja häid ideid, mida saaksime paremini teha,“ lausus Pani. Lisaks kannustab ettevõte ka oma ekspordikliente keskkonnasäästlikumaid alternatiive kasutama.

Uue jätkusuutlikku lahendusena on Pani sõnul laual ka ISCC sertifitseeritud materjalid, mida kaalutakse edaspidisteks projektideks. Seejuures on Estiko-Plastar on ainus meetodi kasutaja Baltikumis ning üks vähestest kogu Skandinaavias, kes on pakendilahenduste tootjana pärjatud ISCC sertifikaadiga. „Oleme õnnelikud, et Estiko-Plastar on keskkonnasõbralikkuse võtnud endale oluliseks teemaks ning tegeleb pidevalt sellega, et oma klientidele paremaid lahendusi pakkuda,“ sõnas Pani.

Tutvu lähemalt Estiko pakendilahendustega snäkkidele ja maiustustele.

LIITU UUDISKIRJAGA
Võta ühendust