Artiklid
28. mai 2024
Jätkusuutlikkus
Pakendid
Pakendid piima- ja juustutööstustele

Premia tõi koos Estikoga turule kestlikus pakendis jäätiste uudisvaliku

Premia tõi koos Estikoga turule kestlikus pakendis jäätiste uudisvaliku

Sel kevadel tuli Eesti jäätisetootja Premia välja värske tootevalikuga, mis pakub lisaks uutele jäätisemaitsetele ka keskkonnasõbralikumat pakendit, olles 100% uuesti ringlusesse võetav.

Rahvusvahelisse Food Union gruppi kuuluv suurim eestimaine jäätisetootja Premia Tallinna Külmhoone on kohalikke jäätisesõpru rõõmustanud üle 65 aasta, pakkudes oma populaarsete kaubamärkide alt laia valikut erinevate maitsetega pulga-, vahvlikoonuse- ning topsijäätiseid. Nii toob ettevõte igal kevadel turule uusi tooteid, et pakkuda erinevate eelistustega tarbijatele just neile sobivaid jäätiseid ja pakendisuurusi.

”Lisaks maitsele ja kvaliteedile pöörame aina tugevamalt tähelepanu ka pakendile, et tänapäevase tarbija soovidele vastu tulla,” sõnas Premia jäätiste tootejuht Heli Sepp. ”Nii otsisime tänavuste uudistoodete pakendamiseks materjale, mis oleksid täielikult ümbertöödeldavad ja keskkonnasõbralikud,” lisas Sepp.

Koostöös pakenditootja Estikoga loodi Väikese Tomi sarja jäätistele monomaterjalist PP-põhine pakend, mis võimaldab pakendit hõlpsalt ümber töödelda. Nii on ka tarbija jaoks jäätise söömine ning pakendi sorteerimine mugavam.

Lisaks on Premia 40% vähema suhkruga vaarika ja mango-passioni koorejäätiste pakendid valmistatud 50% ulatuses sertifitseeritud taimsest materjalist*, vähendades täiendavalt pakendi kahjulikku mõju loodusele. Need uuendused aitavad Premial jätkata jäätisesõprade rõõmustamist ning panustada keskkonnasõbralikumasse tulevikku.

Premia tõi koos Estikoga turule kestlikus pakendis jäätiste uudisvaliku
Premia uued kestlikus pakendis jäätised

”Tänapäeva ühiskonnas on märgatav suund tervislikumate toiduainete poole. Nii saamegi meie Eesti vanima jäätisetootjana näidata eeskuju, kuidas maitsvat jäätist kestlikult valmistada ja pakendada, tehes seejuures koostööd meie oma kohalike tootjatega,“ lausus Sepp.

Pakenditootja Estiko-Plastari tegevjuht Meelis Jürgensi sõnul jagavad nii Premia kui Estiko sarnast visiooni, pidades oluliseks traditsioonide edasikandmist jätkusuutlikul moel. „Toidutööstuste pikaaegse partnerina oleme hästi kursis nõuetega, millele tänapäevane toidupakend peab vastama. Tänu ladusale koostööle saime Premiale töötada välja just neile sobivad jäätisepakendid, mis vastavad nii tarbijate ootustele kui ka tulevaste pakendiregulatsiooni nõuetele,“ sõnas Jürgens.

Tutvuge lähemalt ka Estiko teiste pakendilahendustega piima- ja juustutööstustele.

*massi tasakaalu printsiibi alusel

LIITU UUDISKIRJAGA
Võta ühendust