Uudised
23. oktoober 2023
Estiko Pakendikonverents
Jätkusuutlikkus
Pakendid

Estiko Pakendikonverentsil arutleti pakendite tuleviku üle

Estiko Pakendikonverentsil arutleti pakendite tuleviku üle

Tuntud Põhja-Euroopa pakendilahenduste looja Estiko-Plastar korraldas 3. oktoobril pakendikonverentsi, tuues Tartu Lydia Sündmuskeskusesse üle 90 koostööpartneri nii Eestist kui välismaalt. Koos tarneahela ekspertidega keskenduti sellele, millises suunas pakenditööstus tulevaste Euroopa Komisjoni poolt vastu võetavate seadusandluse muudatuste valguses liigub ning kuidas pehmepakendeid juba täna jätkusuutlikumaks muuta.

Konverentsi juhatas sisse Euroopa Komisjoni esindaja Maja Desgrées du Loû, rääkides lähemalt tulevate pakendiseadusandluse nõuete kujunemisest, eesmärkidest ning rakendumise ajakavast. Seejärel arutasid Eesti Pakendiringluse juhatuse liige Alder Harkmann, Keskkonnaministeeriumi ringmajanduse osakonna nõunik Kertu Sapelkov ning Estiko-Plastari juhataja Meelis Jürgens paneeldiskussioonis selle üle, kuidas juba täna paindlike pakendite ringmajandust kohalikul tasandil edendada.

Konverentsi teises pooles astusid laval üles Eesti armastatud jäätisetootja Balbiino, materjalitootja SABIC ja Soome repro- ja trükipartner Marvaco esindajad. Nii said konverentsil osalejad tervikliku ülevaate jätkusuutlikkuse võimalustest kogu tarneahelas, jagada mõtteid oma valdkonna ekspertidega ning kuulda juba täna turule toodud kestlikumate pakendite edulugusid. Konverentsi lõpetas Estiko-Plastari tootearendusjuht Taavi Tikk ülevaatega Estiko võimalustest ning pakendilahendustest, millele järgnes tehasetuur Estiko-Plastaris. Konverentsi juhtis moderaator Aigar Vaigu.

Kuivõrd Estiko Grupp ning Estiko-Plastar tähistavad tänavu ka oma 105. sünnipäeva, pakkus päeva teine pool võimaluse suurepärase toidu, muusika ning seltskonna saatel aega veeta, mõtteid vahetada ning üritusele meeleolukas punkt panna.

Estiko-Plastari müügidirektor Toomas Meisteri sõnul oli üritus väga oodatud ning partnerite poolt hästi vastuvõetud. „Kuivõrd pakendiseaduse uue nõuded mõjutavad kõiki tootjaid, on Estiko roll olla oma partneritele toeks ja nõuandjaks, et kestlikumatele lahendustele üleminekut võimalikult valutult ja aegsasti läbi viia. Läbi selliste ürituste saame me klientidele anda kindlust, et oleme juba täna oma lahendustega turul teerajajaks ja seega valmis koos nendega kestlikkuse teekonda ette võtma,“ sõnas Meister.

Fotod: Katrin Käis

LIITU UUDISKIRJAGA
Võta ühendust