Uudised
27. mai 2020
ISCC
Jätkusuutlikkus
Pakendid

Estiko astus sammu jätkusuutlikuma pakenditootmise poole

Estiko astus sammu jätkusuutlikuma pakenditootmise poole

Estiko pälvis esimese pakkematerjalide tarnijana Baltikumis ISCC sertifikaadi, mis annab võimaluse hakata tarnima taastuvast toorainest valmistatud materjale.

ISCC sertifikaat võimaldab tarnida nii taastuvast toormest kui juba keemiliselt ümbertöödeldud plastjäätmetest toodetud pakendeid. Seeläbi saab Estiko vähendada fossiilsel kütusel põhineva materjali tarbimist ning panustada ringmajandusse.

ISCC toimimise põhimõte töötab sarnaselt elektrivõrgust nn rohelise energia ostmisele. Energia kogutakse kokku ühest võrgust. Lõpptarbija määratleb ise, kui palju rohelist energiat ta kasutada soovib ning seejärel arvutatakse nõudlus vastavalt ressurssidele tagasi.

ISCC materjalide puhul saavad Estiko kliendid ise kindlaks määrata, kui palju taastuvaid materjale peaks nende pakend sisaldama. Seejärel arvestab sertifitseerimissüsteem Estiko tarnitud taastuvate materjalide kogukaalu ning võrdleb seda sisseostetud materjalide kogusega. Võrdlus toimub kogu tootmisprotsessi vältel, seega on materjali liikumine terve tarneahela jooksul selge ja hästi jälgitav.

Võrreldes praeguste struktuuridega ei mõjuta uued materjalid kuidagi kile kvaliteeti ning pakendiliini käitumist. Tegu on täiesti omanäolise ning uudse lahendusega pakendite turul.

Sertifikaati annab välja International Sustainability and Carbon Certification. Kogu tarneahelat auditeeritakse üks kord aastas.

Estiko on ainus meetodi kasutaja Baltikumis ning üks vähestest kogu Skandinaavias, kes on pakendilahenduste tootjana pärjatud ISCC sertifikaadiga.

Et aidata saavutada teie jätkusuutlikkuse eesmärke läbi ISCC sertifitseeritud pakendilahenduste, võtke ühendust meie müügijuhtidega.

LIITU UUDISKIRJAGA
Võta ühendust