Uudised
7. aprill 2022
Digimarc
Jätkusuutlikkus
Pakendid

Estiko edendab nutipakendite loomist

Estiko edendab nutipakendite loomist

Digitaalne tehnoloogia kujundab järkjärgult ümber tänast jaemüügimaailma. Uusimaid arenguid ära kasutades keskendutakse varasemast enam kliendikogemuse parandamisele. Seeläbi on ostlemine muutunud kiiremaks, mugavamaks ja isikupärasemaks kui kunagi varem.

Siin tuleb toidutootjatele appi pakenditootja Estiko, rajades teed nutikate digipakenditega, mis on varustatud uudse Digimarc® vesimärkide tehnoloogiaga. Antud lahendus integreerib kujundusse märkamatu koodi, tagades pakendamise igas etapis suurema jätkusuutlikkuse ja kõrgema lisaväärtuse.

Mis on Digimarc?

Digimarc® on digitaalse ümberkujundamise valdkonna liider, pakkudes brändidele nutikaid vesimärke ja muid ainulaadseid identifikaatoreid, et aidata toodetel konkurentidest eristuda ning pakkuda klientidele suuremat läbipaistvust, jälgitavust ja paremat kliendikogemust nii füüsilises kui digitaalses tarneahelas.

Digimarc vesimärgi abil lisatakse trükitud toote kujundusse korduva mustrina kujundusse vesimärgis, mis võimaldab hõlpsat ligipääsu suurele hulgale omadustele. Seejuures võib tegemist olla nii triipkoodi kui QR koodi ja triipkoodi kombinatsiooniga. Ehkki inimsilmale on märgis märkamatu, on selle võimalused piiramatud. Täna on Digimarc’i suurim rõhk suunatud jäätmete sorteerimise ja ringlussevõtu parandamisel, et aidata kaasa pakendite jätkusuutlikkuse tõstmisele. Võrreldes tavapäraste QR-koodidega pakub Digimarc’i ainulaadne lahendus tänu korduvale mustrile ja täielikule katvusele mitmekülgsemaid võimalusi andmete täpsemaks kandmiseks. See tähendab, et kood on loetav ka pakendi kahjustusest ja kortsudest hoolimata.

Digimarc® vesimärk pakendilahendusel

Antud vesimärk pakub välja ka parema lahenduse jäätmekäitluseks – seda ideed katsetatakse väärtusahelaülese pilootprojekt HolyGrail 2.0 raames, mille eesmärk on hinnata, kas taoline digitaaltehnoloogia võimaldaks eri pakenditüüpide täpset sorteerimist mastaapsetes individuaalsetes ringlussevõtuvoogudes ning saata korrektselt ringlusesse ka poolikud või katkised pakendid. Idee on seotud Euroopa Liidu eesmärgiga kaotada ühekordselt kasutatav plast 2030. aastaks, muutes selle korduvkasutatavaks, kergesti taaskasutatavaks või kompostitavaks.

Digimarc vesimärkide kasutamine Teie pakenditel

Digimarc vesimärkide kasutamiseks Teie pakendil teeme tihedat koostööd oma trükiplaadipartneriga, kes analüüsib Teie kujundust ja tekitab värve koodiks muutes vajaliku koodimustri.

Faili esitamine

Vajalik on printerist saadud trükivalmis fail või trükieelne fail (kohandatud trükikõverate jaoks)

Kujunduse hindamine

Meie partner hindab ja analüüsib kujundust

Elementide täiustamine

Kujunduselementides olevate punktide värvi ja heleduse kohandused

Koodi kontrollimine

Kvaliteedikontroll kogu trükieelse ja tootmise töövoo jooksul

Pakendi tootmine

Pakend trükitakse tavapäraselt ilma erivärvide või -materjalideta

Meie ekspertide meeskond juhendab Teid pakendi kujundamisel kogu protsessi vältel. Kõik nõutavad koodid tekitatakse ja sisestatakse trükiprotsessi käigus kohapeal, tagades skannerite ja muude kontrollisüsteemide abil lihtsa tuvastamise. Digimarc vesimärke saab kasutada kõigi Estiko trükitehnoloogiatega ning igal materjalil ja pakenditüübil, mis läbib meie trükiprotsessi.

Kui soovite rohkem teavet Estiko intelligentsete pakendilahenduste ja Digimarc vesimärkide integreerimise kohta oma toodetesse, võtke ühendust meie müügijuhtidega või e-mailil plastar@estiko.ee.

LIITU UUDISKIRJAGA
Võta ühendust