Uudised
19. detsember 2022
Peresõbralik tööandja

Estiko-Plastar hoiab jätkuvalt peresõbraliku tööandjana kuldtaset

Estiko-Plastar hoiab jätkuvalt peresõbraliku tööandjana kuldtaset

Tervise- ja tööminister Peep Peterson ja sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo kuulutasid 23. novembril välja 22 peresõbraliku tööandja märgise saajat ja tunnustasid järelhindamise protsessi läbinud ettevõtteid. Estiko-Plastar hoiab jätkuvalt peresõbraliku tööandja kuldtaset.

Tervise- ja tööminister Peep Petersoni sõnul on tihe konkurents tööturul ja üldine hoiakute muutumine töötajate toetamisel tõstnud peresõbralikkuse teema organisatsioonide jaoks järjest olulisemale kohale. „Kiiresti muutuvates oludes on ka töökeskkonnad pidevas muutumises ning organisatsioonidele on väljakutseks muutustega sammu pidada, sealjuures oma meeskonda parimal viisil toetada. Nii ei tähenda ka töötaja- ja peresõbralikkuse tunnustuse saamine, et töö selles vallas lõpeb, vaid vastupidi. Programmis osalemisega saab organisatsioonides alguse kestev protsess, mis tähendab muutustega kohanemist ja järjepidevat arengut,“ sõnas Peterson.

Esimest korda saavutas Estiko-Plastar peresõbraliku tööandja kuldtaseme 2020. aastal. Tänavu tuli läbida järelhindamine, et hinnata, kas ettevõtte on saavutatud taset suutnud ka hoida.

Estiko-Plastari taset hindas Sotsiaalministeeriumi tellimusel konsultatsioonifirma Civitta, kes viis töötajate hulgas läbi küsitluse ning analüüsis ettevõtte poolt esitatud materjale.

Komisjoni hinnangul on Estiko-Plastar jätkuvalt kuldtasemel olev organisatsioon, kus pere- ja töötajasõbralikkuse sõnumit ja sellega kaasnevaid meetmeid on hästi rakendatud. Lisaks pakenditootmisele on peresõbralikud väärtused viidud ka Estiko Grupi teistesse ettevõtetesse ning kõiki otsuseid kaalutakse läbi peresõbralikkuse prisma. „Tootmisettevõttena on mõneti keerukam pakkuda kõikidele töötajatele näiteks tööaja paindlikkust, kuid oleme saanud seda kompenseerida vastutuleliku suhtumise ja erinevate graafikute katsetamisega,“ rääkis Ireen Saealle, Estiko-Plastari ja Estiko Grupi personalijuht. „Lisaks on meil väga lai hüvedepakett, alustades erinevatest toetustest ja preemiatest kuni täiendava tervisekindlustuseni, toitlustuse soodustuse ja sporditoetusteni välja. See on meie töötajate poolt sooja vastuvõtu saanud ning kõrgelt hinnatud,“ lisas Saealle.

Peresõbraliku tööandja märgise programmi on ellu kutsunud Sotsiaalministeerium koostöös Civitta Eesti AS-iga. 2017. aastast välja antavat märgist saavad taotleda nii tööandjad era- ja avalikus sektoris kui ka kodanikuühendused. Uus järelhindamine toimub kahe aasta pärast.

Tutvu lähemalt meie väärtuste ning teiste tunnustustega siin.

LIITU UUDISKIRJAGA
Võta ühendust