Uudised
2. september 2021
Jätkusuutlikkus
Pakendid

Estiko panustab rohelisse pakenditootmisesse

Estiko panustab rohelisse pakenditootmisesse

Vastutustundlik tegutsemine ning ökoloogilise jalajälje vähendamine on tänapäeval olulisem kui kunagi varem. Nii on ka meie eesmärgiks anda oma panus jätkusuutlikusse, muutes oma tegevusi ja pakenditootmist samm-sammult keskkonnasäästlikumaks.

Alates 2021. aasta algusest valmivad kõik Estiko pakendid rohelise elektrienergia abil. Seejuures pärineb ligi 10% elektrist meie tootmishoone katusel olevast päikesepargist, mis võimaldab energiat pidevalt juurde toota ning otse tarbimisse suunata. Ülejäänud, varasemalt fossiilsetest kütustest tulev elekter on aga kaetud sisseostetud rohelise energiaga. Tänu valitud alternatiividele säästame aastas rohkem kui 4000 tonni CO2, mis loob aluse jätkusuutlikumale tulevikule ning pakenditootmisele nii meie kui kogu ühiskonna jaoks.

Estiko Grupi juhataja Kristo Seli sõnul oli päikesepaneelide paigaldamine Estiko objektidele teadlik samm puhtama keskkonna poole. “Keskkonnateemad muutuvad iga päevaga aina olulisemaks kogu maailmas ning Estiko ei saa olla kõrvalseisjaks,“ lausus Seli. Tänaseks on Estiko Energia rajanud üle 13 päikeseelektrijaama üle Eesti, mis annavad taastuvat energiat nii grupi enda objektidele kui lõpptarbijatele.

Lisaks roheenergia kasutuselevõtule on Estiko tootmises olulisel kohal ka nutikate tehnoloogiate rakendamine ja taaskasutus. Muuhulgas on näiteks kogu hoone ventilatsioonisüsteemid soojusvahetitega, valgustus lahendatud säästliku LED-tehnoloogiaga ning tehnoloogilise vee jahutamiseks kasutame välist õhutemperatuuri. Et pikendada materjalide eluiga ning anda panus ringmajandusse, suuname enam kui 95% kõigist tootmisprotsessis tekkinud jäätmetest ümber sorteerimisse ja taaskasutusse. Samuti oleme igapäevaselt arendamas jätkusuutlikumaid ning õhemaid pakendilahendusi, mis pakuksid nii vajalikku kaitset kui annaksid oma panuse puhtama keskkonna loomisesse.

Üheskoos Estiko Grupiga oleme 2021. aasta kuulutatud välja roheliste tegude aastaks, mille eesmärk on pöörata senisest veelgi suuremat tähelepanu jätkusuutlikele lahendustele ning oma ökoloogilise jalajälje vähendamisele. Aasta jooksul valmib ka grupi jätkusuutlikkuse strateegia, mis annab kogu kontsernile järgmisteks aastateks pikaajalised rohelised eesmärgid ja visiooni tulevikuks.

Tutvu lähemalt meie jätkusuutlike toodete valikuga.

LIITU UUDISKIRJAGA
Võta ühendust