Uudised
1. juuni 2023
Jätkusuutlikkus
Vastutustundlik ettevõtlus

Estiko-Plastar on tunnustatud kestliku lähenemise eest

Estiko-Plastar on tunnustatud kestliku lähenemise eest

Vastutustundliku Ettevõtluse Foorum (VEF) tunnustab iga kahe aasta tagant ettevõtteid, kelle jaoks on oluline toimida vastutustundlikult, et tagada nii ettevõtte kui ühiskonna jätkusuutlikkus. Kui 2021. aastal saavutas Estiko-Plastar pronkstaseme märgise, siis tänavu pärjati ettevõtte hõbemärgisega, tunnustamaks astutud samme jätkusuutlikkuse teekonnal.

Indeksi töögrupi juhi Jolanda Lipu sõnul anti sel aastal välja rekordiliselt palju kuldmärgiseid, mis näitab, et kestlikkus on järjest olulisem teema paljude ettevõtete jaoks. Igal aastal liitub Lipu sõnul indeksiga ka järjest uusi ettevõtteid ja organisatsioone, mis peegeldab positiivset trendi senisest vastutustundlikumalt tegutseda.

Pakenditootja Estiko-Plastar liitus vastutustundliku ettevõtluse indeksi hindamisega kaks aastat tagasi, pälvides tollal pronksmärgise. Tänavu läbis ettevõte uue hindamise, täites põhjaliku ankeedi ja andes tagasisidet jätkusuutlikkuse teekonnal astutud järgmiste sammude osas. “Võrreldes eelmise korraga on meil täna mõõdetud ettevõtte viimase kolme aasta süsiniku jalajälg ning töötame teadlikult selle nimel, et seda igal aastal veelgi vähendada. Läbi süsiniku haldamise plaani teame täpselt, kust meie kasvuhoonegaasid pärinevad ning millele peaksime tähelepanu pöörama,” sõnas Meelis Jürgens, ettevõtte tegevjuht. Jürgensi sõnul aitab kestliku mõtteviisi viljelemine kaasa ka ettevõtte sisemistele protsessidele ja raiskamise vähendamisele. “Iga õiges suunas astutud samm loeb ja meil on rõõm, et neid samme tunnustatakse ka laiemalt, seades meid teistele eeskujuks,” lausus Jürgens.

Lipu sõnul uuendas sel aastal oma eelmist tulemust kolm neljandikku osalejatest.

Kuld-, hõbe- ja pronksmärgised jagati sel aastal välja juba 15. korda võttes arvesse nii ÜRO Global Compacti põhimõtteid, ESG hindamisraamistikke kui ÜRO kestliku arengu eesmärke. Märgised väljastatakse kaheks aastaks.

Vastutustundliku ettevõtluse indeksi ning tänavuste laueraatide kohta saad lugeda lähemalt VEF’i kodulehelt.

LIITU UUDISKIRJAGA
Võta ühendust