Uudised
26. juuni 2024
Jätkusuutlikkus
Pakendid
RecyClass

Estiko liitus RecyClass algatusega

Estiko liitus RecyClass algatusega

Paindlike pakendilahenduste tarnija Estiko-Plastar on liitunud erinevaid tööstusharusid koondava algatusega RecyClass, et rõhutada veelgi enam oma pühendumust kestlikkusele ja vastutustundlike pakendipraktikate juurutamisele.

RecyClass algatus soodustab üleminekut uuesti ringlusesse võetavatele plastmaterjalidele, ühendades erinevaid osapooli alates materjali- ja pakenditootjatest kuni tootjate ning tarbijateni. Teiste hulgas kuuluvad RecyClassi partnerite hulka globaalsed tööstushiiud nagu Nestle, P&G ja Unilever. RecyClassi eesmärgiks on edendada plastpakendite ringlusessevõetavust ja suurendada plastijäätmete ning uuesti ringlusesse võetud plasti jälgitavust Euroopas.

Seatud eesmärkide saavutamiseks keskendub RecyClass lisaks sertifikaatide väljaandmisele ka teadustööle, mis aitavad erinevate uuenduslike pakkematerjalide ringlusessevõetavust hinnata. Nii on organisatsioon loonud oma pakendite disainijuhendi ja pakub läbi veebipõhise tasuta tööriista võimalust hinnata oma pakendite ringlusessevõetavust, tuues samal ajal praktilisi näpunäiteid, kuidas ringmajanduse põhimõtteid parimal viisil rakendada.

„Praegusel ajal, kus nõudlus ja vajadus kestlikumate pakendite järele on järjest kasvamas, on selge, et süsteemse muutuse võti peitub koostöös,“ sõnas Meelis Jürgens, Estiko-Plastari tegevjuht. „Nii on RecyClassiga liitumine meie jaoks strateegiline samm, mis võimaldab kogu väärtusahela koostöö ja aktiivse infovahetuse kaudu meie kliente toetada ja seeläbi üheskoos pakendite ringmajandust edendada,“ lisas Jürgens.

Estiko-Plastar, rahvusvaheliselt tuntud ka kui Estiko Packaging Solutions pakub laia valikut erinevaid pakendilahendusi paljudele tööstusharudele nii toidu- kui näiteks turba- ja ehitussektoris, mis lähtuvad kestlikust mõtteviisist. Tutvu lähemalt meie vastutustundliku äritegevuse põhimõtetega ning pakendilahendustega.

LIITU UUDISKIRJAGA
Võta ühendust