Artiklid
13. juuni 2022
Pakendid
VMI

Orkla Eesti suurendab Estiko VMI-ga tootmise efektiivsust

Orkla Eesti suurendab Estiko VMI-ga tootmise efektiivsust

Logistikakulud moodustavad rahvusvahelises äris suure osa kogukuludest. Seetõttu on strateegilise koostöö loomine ja hoidmine oma partneritega võtmetähtsusega, et suurendada konkurentsieelist ning efektiivsust. Pakendilahenduste tootja Estiko on selles vallas oma klientidele ulatanud käe, olles üks Eesti ettevõtetest, kes pakub tarnija juhitud laovarude ehk VMI lahendust.

VMI ehk Vendor Managed Inventory on koostöövorm, mis põhineb suuresti läbipaistvusel ning avatusel ostja ning tarnija vahel. Ostjalt liigub regulaarselt info tootmisplaanist ja laoseisu andmetest. Seeläbi tekib tarnijal ülevaade nõudlusest ning võimekus iseseisvalt varustamisotsuseid vastu võtta, et tagada kaupade stabiilne kättesaadavus ning pidev varustatus. Lisaks on kliendil võimalus hoida tarnija juures puhvervaru, mis loob kiirema tarneaja ning võimekuse muutunud turuolukorras operatiivselt reageerida.

Lahenduse toimivuseks on olulisel kohal elektrooniline andmevahetus ning korralik IT-tugisüsteem.

Heaks näiteks tõhusast VMI koostööst on Estiko pikaajaline klient Orkla Eesti, kelle toodangus tuntud kommid, snäkid ja šokolaadid on paljude eestlaste poolt palavalt armastatud. Seda olulisem on Orkla Eesti jaoks tagada püsiv kindel varu pakendeid ning pakkelahendusi nendele toidugruppidele. Just seda eesmärki VMI täidabki.

„Meie Estikost ostetav portfell on võrdlemisi suur, ca 300 erinevat materjali ja laovarude juhtimine käsitsi oleks äärmiselt töömahukas. Seetõttu nägime VMI-s head võimalust oma töömahtu vähendada ja anda Estikole kui meie pakendite tootjale oluliselt selgem ettekujutus sellest, kuidas materjalide sisseostu ja tootmist paremini planeerida. Eriti kasulikuks osutus VMI lahendus tänases pakkematerjalide kriisis, kus tulevikuvajaduste nägemine pikemas perspektiivis on ostuotsuste tegemisel äärmiselt oluline,“ sõnas Peeter Kibe, Orkla Eesti ostujuht.

Estiko ja Orkla Eesti koostöö näitel toimib kahe ettevõtte vahel automaatne andmevahetus, mille puhul jõuab pakenditootjani Orkla Eesti tootmisplaan ja laoseis. Seejärel on Estiko ülesandeks jälgida, et kaubavarud ei langeks kunagi alla kokkulepitud määra. Varude vähenemisel saab Estiko luua täiendava tellimuse Orkla Eesti lattu ning tagada lubatud laovaru taseme täitmise, tarnides pakendi ja -materjali täpselt õigeks ajaks kohale.

„VMI annab tootjale võimaluse optimeerida tootmiskoguseid, kasvatades seeläbi efektiivust ja pakkuda kliendile parimat kvaliteedi ning hinna suhet. Aidates ise kliendi varusid juhtida jääb kliendil aega muudeks väärtust loovateks tegevusteks,“ sõnas Meelis Jürgens, Estiko-Plastari juhataja.

Kuigi süsteem pole veel mitmete erinevate pakendiprojektide tõttu täismahus kasutusel, hindab Kibe Orkla Eesti ostuspetsialistide tööd juba praegu oluliselt optimeeritumaks ning on VMI teenusega väga rahul. „VMI juurutamise ajastus on olnud meie vaates väga hea ja vajalikud pakkematerjalid on olnud tootmisele kenasti kättesaadavad. Loodame, et juba 2022. aasta lõpuks saame süsteemi täiemahuliselt rakendada,“ lausus Kibe.

Et rakendada VMI süsteemi ka Teie pakendilahenduste puhul, võtke ühendust meie spetsialistidega.

LIITU UUDISKIRJAGA
Võta ühendust