Uudised
15. juuni 2022
Jätkusuutlikkus
Norway Grants
Pakendid

Pressiteade: Estiko investeerib paremasse tulevikku läbi rohetehnoloogiate kasutuselevõtu

Pressiteade: Estiko investeerib paremasse tulevikku läbi rohetehnoloogiate kasutuselevõtu

Baltikumi ja Skandinaavia juhtiv pakenditootja Estiko jätkab jõuliselt tootmise moderniseerimist, et vähendada nii ettevõtte kui klientide ökoloogilist jalajälge ning tuua turule uus jätkusuutlik tootekategooria.

Estiko investeerib pakendiinnovatsiooni ning uute masinate soetamisse 2,4 miljonit eurot, millest 700 000 eurot rahastab Norra finantsmehhanism “Green ICT” koostöös Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusega (EAS). Projekti käigus paigutati tootmishoonesse uus trükimasin, täiendav plastiku regranuleerimise seade taaskasutuse suurendamiseks ning laserpuhastusseade trükimasinates kasutatavate anilokside keskkonnasäästlikuks puhastamiseks. Samuti laiendatakse olemasolevat järelpõletit ning viiakse läbi täiendavad arendused ressursiplaneerimise tarkvarale.

Lisaks välisrahastuse poolt toetatud projektile on Estiko oma tarnekindluse ning -täpsuse suurendamiseks teinud täiendavaid investeeringuid ka järeltöötluses ning ekstrusioonis. Eelmisel aastal soetati uus seitsmekihiline ekstruuder, mis võimaldab toota uusi tooteid ja olemasolevaid senisest keskkonnasäästlikumalt. Oluliselt suurenenud pakkematerjalide nõudluse leevendamiseks investeeris Estiko ka tipptasemel laminaatorisse ja lõikusmasinasse. Samuti soetati uus kotikeevitus- ja korgimasin, mis võimaldab pakkuda uhiuusi tipptasemel pouch­-lahendusi ning sobivat pakendilahendust paljudele tootekategooriatele.

Et uued seadmed ning lisandunud võimalused ühe katuse alla mahutada, laiendati ka tootmishoonet, mis võimaldab Estikol pakendeid graanulist valmis toodangu ja transpordini valmistada suisa 8600 ruutmeetril.

Estiko-Plastari juhataja Meelis Jürgensi sõnul toovad teostatud investeeringud positiivse mõju nii ettevõttele ja selle klientidele kui ka ühiskonnale laiemalt. „Pakenditootjana on Estiko püüelnud alati keskkonnasõbralikuma ja -hoidlikuma tootmise poole. Lisaks on ka tarbijad järjest rohkem liikumas rohelisemate lahenduste poole, mistõttu on meie roll olla suunanäitaja. Tänu teostatud investeeringutele saame nõudlust täita varasemast oluliselt ressursisäästlikumalt, vähendades seejuures nii meie klientide kui ettevõtte enda CO2 jalajälge,“ sõnas Jürgens.

2030. aastaks peab kõikidel Euroopa Liidu turul olevatel pakenditel olema tagatud korduvkasutatavus või ringlusesse võetavus. Seetõttu jagub pakenditööstusel väljakutseid küllaga.

Jürgensi sõnul luuakse projekti kaudu ka 12 uut töökohta. Samuti on Estiko masinate lisandumisel koolitanud aktiivselt välja nii olemasolevat tööjõudu kui värvanud ka lisaks, et tagada püsiv pakendite tootmine ja tarnimine. „Vaatamata keerulistele aegadele on nõudlus pakendite järele püsivalt kõrge, seda eriti toiduainetööstustes. See on olnud meie strateegiline valik. Kogu arenguprotsess ja uued masinad aitavad Estikol saavutada parema digitaliseerituse protsesside jälgimiseks ja juhtimiseks, et hoida oma taset kõrgel ning olla jätkuvalt hinnatud ja vääriline partner oma klientide seas,“ lausus Jürgens.  

Kogu kahe aasta jooksul tehtud investeeringute maht on 5,7 miljonit eurot.

Eesti-Norra koostööprogrammi „Green ICT“ eesmärgiks on toetada Eesti ettevõtjate jätkusuutlikku arengut. Toetuse andmise eesmärgiks on Eesti ja Norra innovatsioonialase ärikoostöö suurendamine ning ettevõtete lisandväärtuse kasv ressursisäästu edendavate projektide abil. Rohkem infot projekti kohta leiate siit.

LIITU UUDISKIRJAGA
Võta ühendust