ESTIKO-PLASTARI UUED INNOVAATILISED PAKENDILAHENDUSED

Estiko-Plastar püüdleb pidevalt täiuse poole, kasutades uusi tehnoloogilisi saavutusi, uudseid meetodeid ja masinaid, et meie kliendid saaksid tõhusamalt tegutseda. Seda silmas pidades on meil hea meel teatada, et tänu uuele lamineerimisliinile saame pakkuda veelgi rohkem pakendamisvõimalusi. Saab kasutada näiteks külmliimi (cold seal) tehnoloogiat, barjäär-pinnakatet (barrier coating), kuumkeevitusel põhinevat pinnakatet (heat seal coating), pinna kaitsekatet (surface protection coating) ja spetsiaalset mattlakki (sandy matte lacquer). Kõik need võimalused võivad lõpptulemust väga positiivselt mõjutada 


Mis on külmliimi (
cold seal) tehnoloogia? Külmliim võimaldab sulgeda pakendi toote pakkimise ajal ainult survet avaldades. Alusmaterjalile kantakse eelnevalt kohandatud mustriga külmliimi pinnakate, mis pakub kuumkeevitusele alternatiivi selliste toodete puhul nagu jäätis, šokolaad ja kompvekid. Külmliim võimaldab lisaks kiiremale tootmisele vormida ka lõplikku pakendit ilma kuumkeevituse tehnoloogiaga seotud kulude ja probleemideta.

Kuidas see võiks kasulik olla? Tänu külmliimile saate vähendada pakendijäätmeid ja lühendada ettevalmistusaega. Kuna kuumutust ei ole vaja kasutada, hoitakse seadistuskulu minimaalsena, puudub keevituselektroodide kuumutamiseks vajalik ooteaeg ja temperatuuri pole vaja reguleerida. Pakkematerjal ja –masin on kiirelt tööks valmis. Meie protsess tagab kohandatud mustriga külmkeevituse liimaine ühtlase pealekandmise, mis võimaldab saavutada parima hermeetilise sulgemise. Maiustuste pakendid on väga hea barjääriga ning saadaval läbipaistva, metalse või valge struktuuriga nii läbipaistva kui ka mati viimistlusega. 

Tooted, mille puhul kasutada külmliimi:

  • Kuumuse suhtes tundlikud tooted nagu šokolaad ja jäätis
  • Väga suure kiirusega pakkemasinad
  • Mõlema kombinatsioon: väga kiired pakkemasinad ja kuumuse suhtes tundlikud tooted
  • Meditsiinilised pakkematerjalid
  • Tööstuslikud rakendused
  • Kerg-avatavad pakendid

Lisaks külmliimile võimaldab uus laminaator pakkuda klientidele rohkem lisavõimalusi:

Barrier coating – Tänapäeval on üha levinumad nn MAP-pakendid (Modified Atmosphere Packaging), kus toote pakendisse lisatakse pakendamise hetkel teatud gaaside segu. Segu eesmärk on kohati erinev, kuid üldiselt on see mõeldud toote säilivuse pikendamiseks ja toote paremaks eksponeerimiseks (värvide minimaalne kadumine ja parem tekstuur). Barjäär-pinnakate on vedelik, mis kantakse kile pinnale ühtlase, õhukese ning läbipaistva kihina. See annab olemasolevale materjalile parema gaasibarjääri, mis takistab peamiselt O2, CO2 ja N2 gaaside liikumist läbi kile. See on eriti tähtis just MAP-pakendis, kus neid gaase segudena kasutatakse. Lisaks võimaldab see kasutada õhemaid materjale.

Heat seal coating – Pakendajatel on olnud pikka aega probleeme sellega, et leida eri tüüpi kõvakarpide (PET, PP, PS) jaoks kattekilesid, mis toimiksid universaalselt. Kõige levinumad ebakõlad on PET- ja PP-karpe kasutavate tööstuste puhul, kus keevitamiseks peab kasutama erinevaid kilesid. Uue laminaatoriga saab kanda kile pinnale keevituvaid pinnakatteid, mis võimaldavad omavahel keevitada muidu kokkusobimatuid kilesid ja materjale. Samuti on võimalikud peel- (kerge-avatavus) ja antifog-lahendused.

Surface protecting coating – Üldine trend, vähendada materjalide paksust, kuid mitte halvendada nende omadusi on viinud selleni, et üha rohkem loobutakse mitmekihilistest laminaatpakkematerjalidest. Viimasel juhul tekib olukord, kus trükivärv on kantud kile pinnale ning on keskkonna kui ka mehhaaniliste mõjutuste meelevallas. Uue tehnoloogiaga saame kile pinnale kanda spetsiaalseid pinnakatteid ja paksema kihina kui seni. Nende pakutav kaitse on oluliselt parem kui tavapärastel kattelakkidel, ja lisandväärtusena on need palju kuumakindlamad (ei nakku keevituselektroodi külge). Saame pakkuda nii läikiva kui ka mati pinnaga kaitsekihti.

Sandy matte lacquer – Mattlakkide perekonda täiendasime reljeefse mattlaki näol. Laki sees on lisaks matistavale osale suuremad terad, mis jätavad kilepinnale tuntava ja veelgi rohkem paberi sarnase välimuse (paper feel/touch).

Võtke ühendust oma Estiko Plastari kontaktisikuga ning koos viime teie ideed ellu.